​Tule valmentajaksi FC Raumaan!
Julkaistu: 15.06.2023 08.00

​Tule valmentajaksi FC Raumaan!


FC Rauma eli virallisesti Football Club Rauma ry on vuonna 1996 Rauman NMKY:n, Rauman Kisa-Veljien ja Uotilan Työväen Urheilijoiden yhdessä perustama seura. Seuran kehittyessä ja pelaajamäärän kasvaessa FC Rauma etsii lisää valmentajia. Jos sinulla on valmiudet toimia lasten valmentajana ja haluat tukea joukkueen toimihenkilöitä tehtävissään, olet etsimämme henkilö.

Valmentaja toimii yhteistyössä seuran valmennus- ja junioripäällikön kanssa. Annamme tehtävään perehdytyksen ja FC Rauma järjestää aloittaville valmentajille valmentajakoulutuksia. Valmentajalta edellytämme vastuullisuutta, tunnollisuutta, pitkäjänteisyyttä, positiivista asennetta ja aktiivista otetta sekä halua toimia lasten ja nuorten parissa.

Ota rohkeasti yhteyttä Jukka Ranne puh. 041 - 310 2752, valmennus@fcrauma.com.

FC Rauma ry, Football Club Rauma ry

Hakunintie 18, 26100 Rauma

Y-tunnus:1439666-7

Puh. 044-0228290

Sähköposti: juniorit@fcrauma.com